Chystá se návrat legendy – Jurský Park 4

Jurský park patří jistě mezi nejvlivnější blockbustery 90. let a jeho kult přežil jedno rozporuplné a jedno průměrně přijaté pokračování.

Fanoušky nejprve nepotěšila zpráva, že premiéra čtyřky se z roku 2014 posunula až na 12. červen 2015. Režisér Colin Trevorrow a celý jeho štáb si naopak oddechli. Představa šibeničního termínu dokončení se neslučovala se zamýšlenou péčí, již podle svých slov materiálu hodlají věnovat.

Spielberg se opět spokojí s pozicí producentavětší obrázekZdroj: Reuters

Nově byly ukončeny dohady ohledně názvu. Snímek poměrně kontroverzně změnil samotné základní dvousloví. Namísto Jurského parku nás tak čeká Jurský svět, protože právě Jurassic World je nový oficiální titul.

To skutečně překvapí, je tím tnuto do nejsvatějšího trademarku, jenž byl tak pečlivě vybudován už jen častým zabíráním loga v prvním filmu. Doufejme ale, že to nebude nejodvážnější tah, na jaký si tvůrci troufnou.

Dosud není úplně jasné, jakou pozici snímek zaujme vůči původní trilogii. Změna názvu napovídá, že značně svébytnou. Rovněž nás však čeká návrat Sama Neilla, Jeffa Goldbluma, Laury Dern a dokonce devadesátiletého Richarda Attenborougha.